-->

Why is Underwear Important for Babies?

Bebek doğana kadar anne karnında bulunan amniyotik sıvı içerisinde korunuyor, büyüyor ve gelişiyor. Bebeğin doğmasıyla birlikte farklı durumlardan ve tahrişlerden korumak gerekir. Bunu da iç çamaşırı sayesinde sağlayabilirsiniz.

Bebekler doğar doğmaz dış dünya ile yeni tanıştığından dolayı dış hava ile temasında vücudu birçok uyaran ile karşılaşır. Evet belirli bir aya gelinceye kadar iç çamaşırı kullanması sizin açınızdan yorucu olabilir. Bebek iç çamaşırları amaç olarak bebeğin genital bölgesini güven altına alma rolü üstlenir. 

Nazik iç çamaşırı gereklidir. Çünkü bebeğin cildi çok hassastır.

Bebek iç çamaşırları seçiminde titiz olmak oldukça önemlidir. Bebekler yetişkinlere oranla çok hassas bir cilde sahiptir. Bebek cildini anlatmak için şu tanımlama oldukça yerinde olacaktır; bebekler, yetişkin bir insanın göz kapağı kadar hassas bir cilde sahiptirler.

Bebeğin bu kadar hassas bir cilde sahip olması hafif çiziklerin bile yaralara dönüşmesi anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle yumuşak bir dokuya sahip olan iç çamaşırı seçimi bu noktada oldukça önem kazanmaktadır. 

Bebekler, iç çamaşırına ihtiyaç duyarlar. Çünkü yetişkinlerden daha fazla terlerler

Bebeklerin vücut sıcaklığı 37°C civarındadır. Vücutları küçük olsa da yetişkinler ile aynı ter bezlerine sahiptirler. Ter bezleri tam verimle çalışmadığı için sıklıkla terlerler. Özellikle annelerinden süt emerken, odaklandıkları bu beslenme işi nedeniyle oldukça fazla terlerler. Bu nedenle bu sıklıkla oluşan teri emmesi için bir iç çamaşırı iyi bir çözüm olacaktır.

Bir bebek için en iyi iç çamaşırı

Sıklıkla terleyen bu minik bedenler, terleme durumu devam ettiği sürece bakterilerin istilasına uğrayacaktır. Bu da ciltte tahrişe, döküntülere ve egzamaya neden olabilmektedir. Bunu önleyebilmenin en iyi yolu kolayca teri içine çekebilecek bir iç çamaşırı seçimidir. 

Bu nedenle bebek iç çamaşırları konusunda seçim yaparken; yumuşak pamuklu ve hava geçirgenliği olan bir malzemeden yapılmış olması oldukça önemlidir. Öte yandan iç çamaşırının bebek için bir diğer önemli rolü ise bebeği sıcak tutmaktır. Çünkü bebekler henüz vücut ısısı kontrolü sağlayabilecek bir vücuda sahip değillerdir. O halde nefes alabilen ve ısıyı koruyabilen iç çamaşırlarını seçmek daha akıllıca olacaktır.

Bebeğiniz ya da çocuğunuzun her dönemi için paylaştığımız bilgileri kaçırmamak için blogumuzu takip edin! En yumuşak malzemeden üretilmiş bebek iç çamaşırları için sitemizde ki ürünlerimize göz atabilirsiniz.